fbpx
Zaznacz stronę

O NAS

Producent unikalnych, ręcznie robionych lamp oraz elementów wystroju wnętrz, które są wykonywane wyłącznie z materiałów pochodzących z recyklingu oraz 300-letniego drewna z rozbiórki paryskich kamienic. Produkty Light My Fire to unikalne rękodzieło. Elementy metalowe pochodzą ze złomowisk, starych piwnic i strychów natomiast drewno pochodzi z rozbiórki paryskich kamienic. Tamtejsze budowle zbudowane są w większości na dębowych belkach, piaskowcu i gipsie, dlatego to drewno ma tak wyjątkowy kształt i kolor. Takie drewno bardzo ciężko znaleźć w Polsce.

Nasze produkty najlepiej sprawdzą się przede wszystkim w nowoczesnych, futurystycznych wnętrzach. Aranżacje w takim stylu kochają kontrasty, a zatem mocnym akcentem może być nasz produkt. Przy odrobinie pomysłowości można jednak wykorzystać je do wprowadzenia wyjątkowego elementu w bardziej tradycyjnych aranżacjach. Ostatecznie, jedynym ograniczeniem w ich wykorzystaniu jest wyobraźnia.

W ofercie naszych prac znajdują się także meble oraz elementy wystroju wnętrz. Nie chcemy zatrzymywać się w miejscu, dlatego stale rozszerzamy zakres naszych projektów. Oprócz lamp stworzyliśmy również lustra, krzesła, stoły, zegary ale zapewniamy, że to dopiero początek.

PISZĄ O NAS

GAZETA WYBORCZA

– Mąż obiecał, że gdy wrócimy do Polski, zrobimy coś odjechanego. No i zajęliśmy się tworzeniem lamp z materiałów znalezionych na złomowiskach – opowiada Patrycja Nowak, która razem z mężem Mateuszem pół roku temu założyła w Kolbuszowej firmę Light My Fire

TVP Rzeszów

Ręcznie wykonane, po latach wiernej służby lądowały na złomowiskach. Każda niepowtarzalna wymagająca od artysty wyjątkowych zdolności by połączyć ze sobą elementy, które wcześniej nawet nie stały obok siebie. Lampy z recyklingu powstają w niewielkim warsztacie państwa Nowaków w Kolbuszowej.

Polskie Radio Rzeszów

W Ulicy Kulturalnej nie raz mówiliśmy o upcyklingu. O tym, że z czegoś co może być najwyżej odpadem wtórnym, można stworzyć coś nie tylko użytecznego ale ciekawego wizualnie. Tak to robią Patrycja i Mateusz Nowakowie, którzy w Kolbuszowej otworzyli pracownie Light My Fire. Co to jest zatem ten upcykling?

KONTAKT

Light My Fire 
ul. Zielona 10 
36-100 Kolbuszowa

email: lightmyfiredesign@gmail.com

Patrycja Nowak  |  Mateusz Nowak
tel: 883 206 700 |  tel: 883 512 342

3 + 14 =